O našom centre v Sydney

Naše študentské centrum sa nachádza v srdci Sydney v blízkosti prístavnej štvrti Darling Harbour a 5 minút pešej chôdze od vlakovej stanice Town Hall. Svojimi 180 m2 ho môžeme nazvať najväčším študentským centrom v Sydney. Samozrejme, že nejde len o veľkosť, naši konzultanti v Austrálii trvalo žijú a dokážu vám pomôcť v každej situácii. Poskytujeme silné zázemie, ktoré má tradíciu už od roku 2000.

Otvorené máme od pondelka do piatku od 9:00 do 17:00 hod.

Skvelé na našom centre je to, že tu stretnete študentov, ktorí v Austrálii žijú mnoho rokov. Z niektorých študentov sa po čase stávajú rezidenti, ktorí rovnako ako my prijali Austrálii za svoju vlasť. Noví študenti teda nečerpajú len od nás, ale tiež zo skúseností predchádzajúcich študentov a súčasných rezidentov. Preto sa tiež nemusíte obávať odletieť do Austrálie sami, u nás v študentskom centre si nájdete priateľov veľmi ľahko.

Poskytujeme kompletný servis nielen novo prichádzajúcim študentom, ale aj konzultácie pre tých z vás, ktorí premýšľajú o predĺžení svojho pobytu v Austrálii a potrebujú zvoliť vhodný nadväzujúci kurz a hlavne zaistiť ďalšie víza.

V rámci nášho študentského centra poskytujeme servis migračných poradcov. Sme nielen študentská agentúra, ale poskytujeme tiež profesionálne migračné poradenstvo. Hoci je táto služba bežne spoplatnená, našim študentom ju poskytujeme zadarmo.

Služby poskytujú

 • 3 kvalifikovaní MIGRAČNÍ AGENTI, ktorí hovoria po slovensky, česky a poľsky
 • 2 ŠPECIALISTI NA VZDELÁVANIE a dizajn vhodného kurzu
 • ŠTUDENTSKÝ KOORDINÁTOR, ktorý pomôže s hľadaním práce, rieši napr. agendu týkajúcu sa zdravotného poistenia aj vaše každodenné problémy
 • CESTOVNÝ KONZULTANT v cestovnej kancelárii AustraliaOnline TRAVEL, ktorý má vždy aktuálne ponuky na výlety, letenky, ubytovanie aj požičanie automobilov

Centrum AustraliaOnline v Sydney nie je len obyčajnou študentskou agentúrou. Pre to, aby sme poskytli našim klientom najlepší servis, rozdelili sme naše služby do 3 samostatných sekcií, ktoré sa vzájomne prelínajú:

 • Študentské centrum – zabezpečujúce komplexný servis pre našich existujúcich i novo prichádzajúcich študentov.
 • Migračné poradenstvo – slovensky a česky hovoriaci migrační poradcovia poskytujú služby spojené s vízami a emigráciou.
 • Cestovná kancelária – zabezpečí výhodné cestovné služby po Austrálii a blízkom okolí.

Služby študentského centra

Servis ktorý zabezpečujeme, je komplexný. Každý z našich pracovníkov sa zaoberá konkrétnou oblasťou. V našom centre sa môžete spoľahnúť na nasledujúce služby:

 • ZAISTENIE PRÁCE Veľa našej energie venujeme vyhľadávaniu vhodných pracovných príležitostí pre našich študentov. Vďaka našej dlhoročnej spolupráci s niektorými zamestnávateľmi, skúsenostiam našich konzultantov a ochote bývalých študentov prenechať svoje pracovné pozície, nebude nájdenie práce žiadny problém. Zabezpečíme pre vás daňové číslo TFN (Tax file number), prípadne aj austrálske podnikateľské číslo ABN (Australian business number).
 • ZOSTAVENIE VHODNÉHO ŽIVOTOPISU Pomôžeme vám zostaviť stručný, ale výstižný ŽIVOTOPIS na mieru, presne tak, ako je v Austrálii potreba. Kvalitné CV je základom úspechu pre získanie dobrej práce.
 • UBYTOVANIE Pomôžeme vám so zabezpečením/vyhľadaním dlhodobejšieho ubytovania. Vďaka našim kontaktom nebude problém nájsť vhodné ubytovanie podľa vašich predstáv. Nevyznáte sa v podmienkach zmluvy alebo vám niečo nie je jasné? Nevadí. Radi vám s tým pomôžeme.
 • VYZDVIHNUTIE NA LETISKU Ak máte s nami zabezpečené ubytovanie, je možné zabezpečiť službu vyzdvihnutia na letisku. K vybraným hostelom a apartmánom AustraliaOnline je táto služba ZADARMO.
 • POPRÍLETOVÁ ORIENTÁCIA Po prílete na vás čaká intenzívna a kompletná orientácia, teda stretnutie, kde sa dozviete tie najdôležitejšie informácie, bez ktorých sa nezaobídete. Orientáciu vedie majiteľ agentúry -Michal Šesták, ktorý žije v Austrálii od roku 1993. Budú vám predstavení všetci zástupcovia nášho teamu, aby ste vedeli na koho sa obracať. Účasť na samotnej orientácii vám ušetrí veľa starostí, poradíme čo urobiť na začiatku, akých chýb sa vyvarovať a jednoducho vás zasvätíme do tajov života tu “DOWN UNDER”.
 • ZABEZPEČENIE CERTIFIKÁTOV Sprostredkujeme vám certifikáty potrebné pri prácu, ako je RSA, RCG alebo napríklad White/Blue Card. Prehľad austrálskych certifikátov.
 • ZDRAVOTNÉ POISTENIE Po prílete vás oboznámime, akým spôsobom si aktivujete vaše zdravotné poistenie, ako funguje zdravotný systém v Austrálii a akým spôsobom funguje návšteva lekára a vrátenie zaplateného poplatku za vyšetrenie. Ak vám existujúce krytie nestačí, zaistíme pre vás navýšenie poistenia na tzv. Extra cover.
 • PREDĹŽENIE VÍZA Mnoho z tých, ktorí do Austrálie odcestujú, si svoj pobyt ďalej predlžujú. Naša kancelária zabezpečí všetko čo sa predĺženia týka, od výberu vhodného kurzu až po predĺženie študentského alebo turistického víza. Pri predlžovaní víz využívame naše dlhoročné skúsenosti v tejto oblasti, a ak sa na nás obrátite s dostatočným predstihom, predĺženie víz nebude problém.
 • DAŇOVÉ PORADENSTVO Poradíme vám, ako funguje podnikanie v Austrálii, pomôžeme s vrátením vašich odvedených daní aj odvedeného dôchodkového poistenia (Superannuation).

Po prílete do Austrálie

Po vašom prílete vám pomôžeme zariadiť najdôležitejšie veci, aby ste sa čo najskôr zapojili do pracovného procesu a našli vhodné ubytovanie.

 • skontrolujeme spoločné váš VÍZOVÝ DOKUMENT
 • zoznámime vás s PODMIENKAMI študentských víz a vašimi povinnosťami, ktoré z víza vyplývajú
 • vysvetlíme vám, ako aktivovať vaše ZDRAVOTNÉ POISTENIE, povieme vám, čo toto poistenie zahŕňa alebo ako fungujú lekári v Austrálii
 • poradíme vám ako si založiť BANKOVÝ ÚČET, čo k tomu budete potrebovať a akú banku zvoliť
 • odporučíme vám, kde a akú SIM KARTU zakúpiť
 • povieme vám, na čo si dávať pozor pri hľadaní práce, čo sa od vás očakáva počas pracovného pohovoru tzv. “INTERVIEW”, ako sa na to pripraviť a čomu sa vyvarovať
 • poradíme vám, ako ŽIADAŤ O PRÁCU a vy si potom môžete vybrať z našej databázy voľných pracovných miest
 • vysvetlíme ako je to v Austrálii s VODIČSKÝM PREUKAZOM, ako ho predĺžiť alebo ako rozšíriť vaše vodičské oprávnenie

  a mnoho ďalšieho …

Vybavenie študentského centra, ktoré je vám k dispozícii

Naše sydneyské centrum je všetkým našim študentom plne k dispozícii. Môžete využiť stolných PC alebo bezdrôtového vysokorýchlostného WIFI pripojenia pre svoje prenosné laptopy. Ďalej môžete využívať tlačiarne do formátu A3 alebo využiť nášho mobilného telefónu pre obvolávanie potenciálnych zamestnávateľov. Naša kancelária slúži tiež ako vaša prvá adresa pre príjem pošty. Všetky tieto služby sú pre našich študentov ZADARMO.

K dispozícii je:

 • 8 počítačov
 • veľkokapacitná tlačiareň do formátu A3
 • kopírka do formátu A3
 • scanner
 • zdieľaný disk pre ukladanie súborov
 • neobmedzené volania
 • bezdrôtové WIFI pripojenie
 • príjem poštových zásielok

Služby migračnej agentury

V našej kancelárii pôsobia registrovaní migrační poradcovia, ktorí poskytujú profesionálne poradenstvo v oblasti vybavenia trvalých pobytov a špeciálnych kategórií víz. Tieto služby využívajú najmä záujemcovia, ktorí uvažujú o tom, že v Austrálii zostanú na trvalo alebo na dlhodobé víza (napr. absolventské víza – s485, rodinné víza,). Služby migračnej agentúry sú spoplatnené. Naše ceny sú však prispôsobené možnostiam našich klientov a v porovnaní s inými migračnými poradcami sú výrazne lacnejšie.

Vzhľadom na to, že práca nášho študentského centra je hradená austrálskymi školami, môžeme si dovoliť poskytnúť servis našich migračných poradcov študentom úplne ZADARMO. Pokiaľ si cez nás predĺžite školu, získate poradenstvo migračného poradcu, ktoré by bolo inak spoplatnené. Vyhnete sa tak zriaďovaniu tzv. “Immiaccountu” u migračného úradu, pretože komunikácia s úradníkom prebieha výhradne naším prostredníctvom. Podobný spôsob zastupovania je k dispozícii výhradne migračným poradcom, nie bežným študentským agentúram.

Naša migračná sekcia sa tiež zameriava na poradenstvo v oblasti tzv. Skill víz. Zaistíme vám registráciu v tzv. SkillSelect databázi. Táto oblasť sa týka osôb, ktoré chcú získať trvalý pobyt na základe ich schopností. S tým tiež súvisí vybavenie ohodnotenia profesií uchádzačov u konkrétnych odborných organizácií.

Služby cestovnej kancelárie AustraliaOnline TRAVEL

Aby boli naše služby naozaj komplexné, prevádzkujeme v rámci nášho Sydneyského centra vlastnú cestovnú kanceláriu s česky a slovensky hovoriacimi cestovnými špecialistami, ktorí majú viac ako 10-ročné skúsenosti v austrálskom prostredí cestovného ruchu. Naši študenti si tak môžu naplánovať cestovanie po Austrálii a blízkom okolí. S cestovaním po Austrálii máme bohaté skúsenosti. Zaistíme vám všetky výlety, prelety medzi jednotlivými destináciami alebo rezervujeme ubytovanie, všetko podľa vašich predstáv a vašich finančných možností.

Co je u nás nového?

Prekážky sú iba v našej hlave

Skôr ako človek odíde do Austrálie, zvažuje pre a proti. Premýšľa, či sa do toho vôbec pustiť. Otázky typu: Čo… Více

Anička nás zdraví zo Sydney: “MANLY BEACH je nádherná lokalita, ktorá sa mi zapísala do srdca.”

“Áno, je to tak, som opäť v Prahe. Našťastie let s Qatar Airways prebehol bez problémov. Rozhodovala som sa pomerne… Více

Podmienky, s ktorými môžem začať vízový proces už dnes!

Ešte nikdy sme v rámci EXPO AUSTRALIA neprišli s toľkými bonusmi v rámci našej asistencie… Posúďte sami 1. NÍZKE CENY… Více

Covid Q & A

Milí naši cestovatelia, pripravili sme si pre vás odpovede na aktuálne otázky – Q&A, ohľadom situácie spojenej s pandémiou koronavírusu… Více

Kontakty

Dohodni si konzultáciu

Romana Procházková

+420733123999 info@australiaonline.cz

Australiaonline v Praze lze kontaktovat i přes:Viac kontaktov

Adresa:

Opletalova 23, 4. patro,
110 00 Praha 1

Otváracia doba:

Aktuálně probíhají schůzky POUZE ONLINE

Volejte: + 420 733 123 999


+420 211 221 501 info@australiaonline.cz

AustraliaOnline v Brne možno kontaktovať aj cez:Viac kontaktov

Adresa:

Rašínova 103/2
602 00 Brno

Otváracia doba:

Aktuálně probíhají schůzky POUZE ONLINE

Volejte: + 420 211 221 501

Kamil Glinský

+421 918 570 900 kamil@australiaonline.sk

AustraliaOnline v Bratislave možno kontaktovať aj cez:

Australiaonline Bratislava
Viac kontaktov

Adresa:

Gunduličova 4
811 05 Bratislava

Adresa:

Suite 301, Level 3, 39 Liverpool St.
Sydney, NSW, 2000, Austrálie

Otváracia doba:

PONDELOK09.00 až 17.00
UTOROK09.00 až 17.00
STREDA09.00 až 17.00
ŠTVRTOK09.00 až 17.00
PIATOK09.00 až 17.00

Nezaujala ťa Austrália?