Určite ste už počuli o medzinárodnej skúške IELTS, ktorú je potrebné doložiť k prihláške na odbornú školu (college) či univerzitu ak chcete študovať v Austrálii. Absolvovaním skúšky IELTS zistíte nielen to, či máte tie správne jazykové schopnosti pre prácu a život v Austrálii, naviac, výsledky skúšky akceptuje ako doklad o jazykových zručnostiach viac ako 900 inštitúcií vyššieho vzdelávania v IELTS certifikát je tiež potrebný pri žiadosti o austrálske imigračné víza. 
 
IELTS (International English Language Testing System) je celosvetovo najpopulárnejšia skúška z anglického jazyka. IELTS sa stal jediným testom z anglického jazyka akceptovaným pre účely emigrácie, a to do všetkých krajín, kde je takýto test požadovaný. IELTS vám dokáže otvoriť dvere do sveta – pomôže vám v živote, pri štúdiu či práci v krajine, ktorú si vyberiete. Skúšku akceptuje viac ako 10000 organizácii v 140 krajinách sveta, medzi ktoré patria vládne, akademické či zamestnanecké inštitúcie. Každú rok skúšku absolvuje viac ako 2 milióny študentov. IELTS je jedinou jazykovou skúškou, ktorá je akceptovaná ako podklad k vysťahovaleckým vízam vo všetkých krajinách, kde sa vyžaduje jazyková skúška.
Najbližšie termíny skúšky sú v Bratislave 27. apríla, 11. mája, 1. a 29. júna 2019 a v Košiciach 27. apríla a 1. júna 2019
 
ŠTÚDIUM ČI PRÁCA V AUSTRÁLII
Univerzity a iné organizácie v Austrálii uznávajú IELTS ako podklad pri zisťovaní vašich jazykových znalostí. Výhodou tejto skúšky je, že vďaka bodovému systému hodnotenia znalosti jazyka, každý kandidát získa certifikát. Dôležité je, aby ste si vopred zistili požadované bodové hodnotenie (skóre) univerzity či inštitúcie, na ktorú sa hlásite. IELTS je veľmi flexibilná skúška, pri ktorej kandidát dostane výsledky už na 13. deň po absolvovaní skúšky.

ZKÚSTE ŽIVOT V AUSTRÁLII
Skúška IELTS je neoddeliteľnou súčasťou imigračného procesu v súlade s podmienkami pre udelenie austrálskych prisťahovaleckých víz.
Pred prihlásením sa na skúšku IELTS je potrebné, aby ste si zistili, aké bodové hodnotenie musíte dosiahnuť a akú verziu skúšky IELTS je potrebné absolvovať: Academic alebo General Training. 

PRIRAVTE SE NA SKÚŠKU S BRITISH COUNCIL
Ak chcete dosiahnuť čo najlepšie výsledky, je dôležité sa pripraviť na danú skúšku vopred. British Council vám ponúka veľa možností ako si zlepšiť svoju úroveň angličtiny a  oboznámi vás s formátom skúšky či hodnotiacimi kritériami.
Jednou z možností je navštevovať niektorý z našich prípravných kurzov, kde získate dokonalý prehľad o formáte skúšky, zoznámite sa s úlohami, ktoré vás na skúške čakajú a tiež sa naučíte správnu techniku ako pri samotnej skúške postupovať. Ďalšou možnosťou ako sa pripraviť na skúšku je online kurz Road to IELTS, ktorý vám poskytne spätnú väzbu vašej znalosti angličtiny, pomôže sledovať ako napredujete v štúdiu angličtiny, ukáže vám správne odpovede pri cvičných testoch, aby ste svoje chyby neopakovali.
Bezplatná mobilná aplikácia IELTS WordPower vám pomôže k obohateniu slovnej zásoby, ktorá je dôležitým faktorom pri každej skúške z cudzieho jazyka.
Ďalším zdrojom pre vaše štúdium môžu byť webové stránky British Council LearnEnglish, ktoré obsahujú veľké množstvo materiálov pre štúdium angličtiny, vrátane tipov pre prípravu na skúšku IELTS.
Vysoko kvalifikovaní učitelia British Council vám radi pomôžu s prípravou na skúšku IELTS prostredníctvom kurzov či seminárov. Viac informácii nájdete na našej webovej stránke https://www.britishcouncil.sk/anglictina.
Skúšku môžete absolvovať v British Council v Bratislave, Košiciach, Trenčíne a Žiline. Spoluvlastníci skúšky IELTS sú British Council, IDP: IELTS Australia a Cambridge English Language Assessment.