Vedeli ste, že v Číne je viac ako 320 miliónov detí vo veku do 14 rokov, teda viac detí školského veku ako všetkých obyvateľov USA? Alebo že v Číne je viac aktívnych užívateľov internetu ako v celej Európe?

Program Teach and Travel China (vo voľnom preklade Vyučuj a Precestuj Čínu) bol postavený na základe veľkej požiadavky po učiteľoch angličtiny v Číne. Dáva mladým ľuďom jedinečnú príležitosť pracovať ako učitelia angličtiny, poznať čínsku kultúru, naučiť sa základy čínštiny a zároveň precestovať túto exotickú zem. Je to jediný program svojho druhu, ktorý ponúka túto možnosť vyučovať angličtinu aj ľuďom, pre ktorých materinským jazykom je iný jazyk ako angličtina.

Predpokladom však je, že máte radi dobrodružstvo, ste flexibilní, prispôsobiví v cudzom prostredí, zaujímate sa o inú kultúru ako je vaša, a máte aspoň dobrú znalosť angličtiny (skúšku FCE, IELTS s výsledkom 5.5 alebo TEOFL s výsledkom 196).

Program zahŕňa 4 týždne intenzívneho tréningu v Pekingu, kde si osvojíte základy vyučovacích metód, zoznámite sa s kultúrou národa, a prejdete intenzívnou výukou základov čínštiny (Mandarin). Po tejto dobe budú budúci učitelia vyslaní do rôznych oblastí Číny, podľa momentálnej potreby. Ak budete v akejkoľvek oblasti, zaručujú vám kvalitné ubytovanie, stravu a plat od 1500 do 3500 CNY. To je veľmi dobrý príjem na miestne pomery, s ktorým nie je problém vyjsť.

Počas programu môžete odučiť svoj diel celkom v troch lokalitách, podľa vášho záujmu, s minimálnou dobou pobytu aspoň 10 týždňov na každom mieste. Prípadné prelety medzi destináciami vám budú hradiť. V rámci predchádzania komplikácií je zaručená aj 24hodinová pohotovostná a prekladateľská (preklad z Mandarin do angličtiny a opačne) telefónna linka.

Program začína v termínoch 2.1.2006, 3.7.2006, 31.7.2006 a vybrať si môžete medzi 24 alebo 48-týždňovou zmluvou. Cena tohoto produktu je 1998 EUR. Pri úspešnom ukončení programu vám vrátia 200 EUR, takže výsledná cena produktu je 1798 EUR. V tejto cene nie je zahrnuté poistenie a letenka z Eúropy do Pekingu. Miestne prelety po Číne pri zmene lokalít už hradené sú.

Predpokladáme, že o tento produkt bude vďaka jeho jedinečnosti veľký záujem. Viac informácií sa tu objaví už čoskoro. Ak máte nejaké otázky, neváhajte už teraz písať študijným poradcom AustraliaOnline.