Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
  • Bratislava 0918 570 900
  • Praha 733 123 999
  • Brno 734 449 949
  • Sydney 0422 611 611

Prečo študovať s AustraliaOnline?

  • Vhodný design
    kurzu

    Je všeobecne známe, že len v Austrálii je možné pri štúdiu legálne pracovať 40h/14 dní. Keď vám k tomu zabezpečíme správny dizajn štúdia, získate extra prázdniny, počas ktorých môžete pracovať dokonca neobmedzene.

  • Nepreferujeme
    žiadnu školu

    Pretože máme jednu z najširších ponúk škôl, nepotrebujeme preferovať žiadnu z nich. Dbáme na to, aby počet slovenských študentov bol na školách vyvážený, a preto ich počet neustále monitorujeme.

  • Lepšie kontakty
    na školy

    Keďže sa pohybujeme v tejto oblasti už naozaj dlho, máme na mnohých školách veľmi dobré až osobné kontakty. Pre našich študentov vieme zariadiť nadštandardné výhody alebo výnimky z bežných pravidiel.

  • Extra
    výhody

    Študentom zo strednej Európy je na štúdium poskytovaná až 40% zľava. Len s AustraliaOnline získate ďalšie extra výhody (napr. nulové zápisné, extra týždne, cambrigdská skúška zadarmo a pod.)

Ako postupovať krok za krokom

  • Úvodné
    stretnutie
  • Výber
    destinácie
  • Výber školy
    a kurzu
  • Žiadosť o
    študentské víza
  • Pred
    odletom
  • Prvé dni
    v Austrálii

Úvodné stretnutie

Všetko začína úvodným stretnutím v našej kancelárii, ktoré je pochopiteľne nezáväzné a bezplatné. Aby sme mohli zaručiť, že sa vám budeme nerušene a naplno venovať, doporučujeme sa na stretnutie vopred telefonicky objednať. Podľa vašej lokality zvoľte najbližšiu kanceláriu, buď v Prahe, Brne alebo Bratislave. Pre záujemcov z iných oblastí alebo zo zahraničia ponúkame telefonické alebo emailové konzultácie. Všetci naši konzultanti majú osobnú skúsenosť so študentským pobytom a pravidelne sa do Austrálie vracajú. Informácie o vízach poskytujú registrovaní migrační agenti.

Všetky kontakty na AustraliaOnline

Po prvej návšteve vám elektronicky pošleme náš e-katalóg plný informácií, škôl, rád aj tipov.

Výber destinácie...

Jedno z dôležitých rozhodnutí na samom začiatku sa týka výberu vhodnej destinácie. Asi vás neprekvapí, keď prezradíme, že neexistuje jedna nejlepšia destinácia, ktorú by sme uprednostňovali.

Zo skúseností vieme, že väčšina si vyberie veľké mesto. Vždy záleží na tom, čo od danej lokality očakávate, takže sa potom porovnávajú pracovné príležitosti, možnosti štúdia a štýl života.

Naši konzultanti majú s Austráliou dostatočné skúsenosti, aby vám pomohli vybrať podľa vašich kritérií.

Poradie vyhľadávaných študentských destinácií zoradené podľa počtu českých a slovenských študentov:

1. Sydney 2. Brisbane 3. Perth
span>4. Gold Coast 5. Melbourne 6. ostatné
Tabulka porovnání studentských destinací Ďalšie informácie o študentských destináciach v Austrálii
Gold Coast

Výber školy, kurzu a rezervácia ubytovania

Výberom konkrétnej školy a kurzu sa zaoberáme spravidla pri druhom osobnom stretnutí v jednej z našich kancelárií.. Nezabudnite, že vhodný výber školy a kurzu má zásadný vplyv na celý váš študentský pobyt. Preto sa tiež snažíme školy starostlivo vyberať a spôsob kombinácií jednotlivých kurzov navrhujeme individuálne, aby sme vám zaistili maximálnu možnú kvalitu a súčasne najnižšiu možnú cenu, flexibilný rozvrh a ešte ponúkli dostatočný počet týždňov prázdnin medzi kurzami.

AustraliaOnline ponúka najširšiu možnú ponuku škôl a kurzov po celej Austrálii.

Prejdi na prehľad vybraných škôl a kurzov
Kalkulácia nákladov na štúdium

V tejto fáze je tiež užitočné začať uvažovať o prvom ubytovaní v Austrálii po vašom prílete. AustraliaOnline ponúka všetky možné druhy ubytovania vrátane apartmánov na prvé štyri týždne.

Vyber si vhodné ubytovanie

Pred tým, než sa k nám vydáš, porovnaj jednotlivé školy z pohľadu dochádzky, rozvrhu, predpokladanej úrovne jazykových schopností, možností pravidelného splácania štúdia počas pobytu a podľa dĺžky štúdia:

Porovnaj si jednotlivé druhy škôl

Žiadosť o študentské víza
S nami je
to rutina

O študentské víza je možné žiadať len keď je vybraná a zaplatená škola (máte v ruke COE) a zaistené zdravotné poistenie (OSHC).

I keď sa môže zdať, že vybavenie víza je len rutina, platí to len v tom prípade, že sa v tejto oblasti dobre vyznáte. Garantujeme, že v tejto oblasti sa na nás môžete úplne spoľahnúť. Skúsenosti zbierame už od roku 1993, teda najdlhšie zo všetkých českých a slovenských agentúr. Naši kľúčoví poradcovia sú držitelia migračných licencií.

Hneď od začiatku celého procesu vybavenia víz uvažujeme o vašej budúcnosti, pretože pri získaní ďalších víz majú údaje uvedené v prechádzajúcich žiadostiach veľký význam. Naša agentúra sa tiež špecializuje na dependant víza pre manželov, nezosobášené páry a ďalších členov rodiny.

Prejdi na stránku o vízach
Výhody spolupráce s registrovaným migračným poradcom

Pred odletom

Ešte než vyrazíte naproti novým skúsenostiam, zostáva len pár posledných záležitostí, ktoré musíte pred odletom vybaviť. Nižšie sme pre vás pripravili krátky zoznam.

Ukáž, na čo nesmiem zabudnúť

Pokiaľ ešte nemáte vybavenú letenku, prejdite do príslušnej sekcie.

Rezervovať letenku

Kompletný prehľad všetkých vecí, ktoré musíte vybaviť pred odletom hľadajte na nasledujúcej stránke:

Podrobný postup čo urobiť pred odletom

Prvé dni v Austrálii

Hneď na začiatku vás môžeme ukľudniť, pretože naša agentúra prevádzkuje v Sydney jedno z najväčších študentských centier. Pokiaľ bola Sydney vaša voľba, potom by prvé kroky mali viesť k nám.

Samozrejme, že ochudobnení nezostanú ani študenti v ostatných destináciách. Pre tých sme pripravili prvý informačný balíček a okrem toho nás môžu v Austrálii kedykoľvek kontaktovať.

Pre lepšiu orientáciu vám prinášame prehľadnú tabuľku, ako to bude prebiehať na začiatku vášho študentského pobytu v Austrálii.

Ukáž, ako to v Austrálii prebieha

Keby to snáď nebolo jasné, pripravili sme pre vás podrobné inštrukcie. ;)

Podrobne o tom, čo ma čaká po prílete
  • Študentské
    centrum
  • Výber školy
    a kurzu
  • Predĺženie
    študentského víza
  • Pred návratom
    domov

Navštívte naše študentské centrum

Každému odporúčame, aby zostal s našim sydneyským centrom v kontakte, pretože kolegovia vám môžu priebežne radiť čo robiť, aby ste si víza ľahko predĺžili. Ochotne pomôžeme i tým, ktorí pôvodne pricestovali cez inú agentúru. Pri predĺžení víza je voľba správnej agentúry veľmi dôležitá, pretože každý chce mať istotu, že sa mu podarí víza predĺžiť.

Výhody spolupráce s registrovaným migračným poradcom

Aké mám možnosti?

1. Predĺžiť študentské vízum

Odporúčame využiť skúsenosti kolegov zo sydneyského centra. Pri predĺžení školy prostredníctvom našej agentúry máte vybavenie úplne zadarmo.

Ako predĺžiť študentské vízum

2. Zostať na turistické víza

Ak ste už na území Austrálie, nemožno žiadať online o e-visitor visa. Pre predĺženie pobytu za účelom cestovania musíte splniť podmienky turistického víza (sublass 600).

Ako prejsť na turistické víza

3. Žiadať o iný druh víz

V situácii, kedy splníte podmienky, môžete žiadať o iný druh víza (napr. Temporary Graduate visa pre absolventov, s485), za určitých podmienok tiež o trvalý pobyt.

4. Odcestovať domov

Víza vám končia vždy 1 až 2 mesiace po skončení pôvodného kurzu a to je čas, ktorý môžete využiť na precestovanie Austrálie. Než vyrazíte, prezrite si: Prehliadnite:

Výber školy a kurzu

S voľbou novej školy je vhodné začať skôr ako vám skončí pôvodný kurz, ideálne dva mesiace vopred. Pri výbere nového kurzu je vhodné vziať do úvahy nasledujúce skutočnosti:

a) Súčasnú polohu vášho ubytovania alebo práce
b) Náväznosť nového kurzu na predchádzajúce štúdium
c) Schopnosť preukázania finančného krytia

Poradcovia zo študentského centra AustraliaOnline v Sydney vám ochotne dohodnú schôdzku so zástupcom novej školy alebo dokonca bezplatnú skúšobnú lekciu. Pri výbere školy sa môžete riadiť odporúčaním svojich priateľov, ale nakoniec je najlepšie školu navštíviť.
Nezabudnite, že odborné školy v Austrálii je možné platiť v splátkach, predĺženie školy tak nemusí byť finančne náročne. Podrobnejšie na stránke:

Kalkulácia nákladov na štúdium

AustraliaOnline vám ponúka najširšiu možnú ponuku škôl a kurzov po celej Austrálii.

Prejdi na prehľad vybraných škôl a kurzov

Predtým, než sa k nám vydáš, porovnaj jednotlivé školy z pohľadu dochádzky, rozvrhu, plánovanej úrovne jazykových schopností, možnosti pravidelného splácania štúdia počas pobytu a podľa dĺžky štúdia:

Porovnaj si jednotlivé druhy škol

Predĺženie študentského víza

Už sme spomínali, že pravidelná návšteva nášho študentského centra v Sydney zaistí vašu informovanosť. Nesmiete sa nechať zmiasť tým, že ste už jedno vízum dostali. Všeobecne totiž platí, že ďalšie vízum je o niečo ťažšie získať ako to predchádzajúce, a samotné predlžovanie má svoje zvláštnosti.
V Austrálii je nutné počítať s tým, že pri predlžovaní víza musíte emigračný úrad presvedčiť o tom, že ste splnili všetky podmienky víza pôvodného a tiež, že ste naplnili vaše pôvodné zámery, pre ktoré vám bolo vízum udelené.
Odporúčame preto využiť na sprostredkovanie víz rovnakú agentúru alebo mať aspoň k dispozícii kópiu vašej pôvodnej žiadosti.

Výhody spolupráce s registrovaným migračným poradcom

Pred návratom domov

Až nastane ten čas, že sa budete chcieť s Austrálii rozlúčiť, odporúčame navštíviť našu agentúru, kde vám poradíme na čo nesmiete pred svojím návratom domov zabudnúť.

Čo vybaviť pred plánovaným návratom domov

Študentské víza vám umožňujú z Austrálie odcestovať a zase sa na ne vrátiť, ak sú stále platné, a ak vám medzičasom neboli zrušené (muti-travel).
Odporúčame skontrolovať si termín návratu na vašej letenke, a ak máte našu letenku, radi zaistíme prípadnú zmenu termínu. Pre tých čo prileteli na jednosmernú letenku, zabezpečíme let späť. Doporučujeme zkontrolovat termín návratu na vaší letence a pokud máte naši letenku, rádi zajistíme případnou změnu termínu. Pro ty co přileteli na jednosměrnou letenku, zajistíme let zpět.

Prejdi na letenky

Spracovali sme pre vás kompletný prehľad všetkého čo urobiť pred návratom späť domov

Čo urobiť pred návratom
  • Plánovanie
  • Víza k
    cestovaniu
  • Výber
    produktu
  • AustraliaOnline
    TRAVEL

Plánovanie

Cestovanie po Austrálii je vhodné dopredu dopodrobna naplánovať, lebo v Austrálii to chodí úplne opačne ako v Európe. Spravidla nenájdete žiadne "last minute" akcie alebo posledné miesta v lietadle za nižšiu cenu. Zľavy sa vyhlasujú celé mesiace vopred a čím neskôr kupujete letenky, tým vyššiu cenu platíte. Podobne to chodí aj s ubytovaním. Hotely a ubytovne sa môžu hlavne v čase najvyššej sezóny rýchlo naplniť a ak nechcete riskovať a spoliehať sa na náhodné zrušenie rezervácií iných cestovateľov, je lepšie mať lôžko potvrdené vopred. To vám ušetrí veľa času, ktorý by ste inak strávili na internete alebo hľadaním lacných hotelov. Keď ste na dovolenke, vychutnávajte si každú chvíľu a plánovaniu sa venujte v predstihu.

Austrália je obrovský kontinent, väčšia než Európa a viac ako 100x väčšia ako slovenská republika. Nemožno ju teda precestovať celú, rozhodne nie za niekoľko dní alebo týždňov. V ponuke máme produkty, ktoré uspokoja každého cestovateľa, nech už je váš štýl cestovania akýkoľvek.

V rámci plne zorganizovaných zájazdov vám zabezpečíme dopravu, ubytovanie, stravu aj aktivity spolu s podrobným výkladom miestneho sprievodcu. Zabezpečíme vám tiež vstupy na rôzne atrakcie a poplatky národných parkov. Takto sa naučíte o danej lokalite najviac, bez toho aby ste noci trávili čítaním rozsiahlych cestopisov, študovaním máp alebo boli závislí na odporúčaniach iných. Nezabúdajte, že každý má iné zážitky a nároky a čo sa páči nám, nemusí sa páčiť vám.

Výhodou je tiež cestovanie v skupine, ak nemáte so sebou vlastných kamarátov, určite si ich nájdete spomedzi zahraničných turistov, rovnako zmýšľajúcich ľudí s rovnakými pohnútkami. Iní cestovatelia, hlavne tí, ktorí si na cestovanie mohli vymedziť viac času, vyrážajú na vlastnú päsť v štýle "Roadtrip". Aj s tým vám môžeme pomôcť. Zohnať spoľahlivé auto s plným poistením a naplánovať vašu trasu tak, aby ste neminuli tie najzaujímavejšie miesta. Pripravte sa však na oveľa väčšie vzdialenosti než na aké ste boli zvyknutí v domácich podmienkach.

Víza k cestovaniu

Preto, aby ste mohli v Austrálii cestovať potrebujete získať víza. Najčastejšie sa jedná o víza turistické alebo študentské. Prakticky možno ale cestovať na akýkoľvek iný druh víz.

Nenechávajte si vybavenie víz na poslednú chvíľu! Odporúčame riešiť víza ako prvé, následne letenky, prípadne rezervácie výletov a ubytovanie.

Študenti prichádzajúci do Austrálie na študentské víza môžu ľubovoľne cestovať po austrálskom území aj mimo neho, za predpokladu dodržania vízových podmienok. Možnostiam štúdia a podmienkam získania študentských víz sa podrobne venujeme v sekcii štúdium.

Turistické víza sa najčastejšie udeľujú s platnosťou na jeden rok s dĺžkou pobytu 3 až 12 mesiacov. V prípade záujmu o tento druh víz prejdite do sekcie turistické víza do Austrálie.

Výber produktu

Naša cestovná kancelária vám vybaví všetko, čo s vašou dovolenku súvisí - medzinárodné i lokálne letenky, hotely a hostely, organizované zájazdy prípadne i jednotlivé aktivity ako zoskoky padákom, bungee jumping, jazdu na koni, potápanie k vraku lode, plávanie s veľrybími žralokmi, prenájom auta alebo karavanu, lístky na kultúrne alebo športové podujatia, cestovné poistenie, a mnoho ďalšieho.

Sme súčasťou siete austrálskych cestovných kancelárií, to znamená, že máme prístup k najlepším cenám a zvýhodneným ponukám z najväčšej databázy všetkých produktov. Vzhľadom na to, že naša cestovná kancelária na austrálskom trhu pôsobí cez 10 rokov, máme osobné kontakty na operátorov a prevádzkovateľov lokálneho turizmu. S nami sa nestratíte!

AustraliaOnline TRAVEL

Neváhajte nás kontaktovať už z ČR / SR, keď začínate premýšľať nad svojou cestu do Austrálie. Poradíme ako najlepšie naplánovať vašu cestu v rámci vašich možností tak, aby ste využili svoj čas na južnej pologuli na maximum. Pomôžeme vám s každým krokom, aby ste mali jednotlivé výlety potvrdené, zaistené prelety medzi jednotlivými destináciami a rezervované ubytovanie podľa vašich preferencií.

Platby môžete jednoducho vykonávať pomocou platobných kariet (VISA, MC) alebo bankovým prevodom. Obratom dostanete kompletný itinerár svojej cesty s adresami, kontaktmi a popismi všetkých aktivít, ktoré vás čakajú. Ďalšou výhodou pobočky v Sydney je, že sa na nás môžete obrátiť počas cestovania, keby ste potrebovali pomoc alebo vás zastihlo niečo neočakávané. Dobrodružstvo nečaká!

Vyberte si tú správnu školu

O jazykových školách English language schools (ELICOS)

Jazykové školy v Austrálii majú dobrú povesť, pretože tu majú s výukou zahraničných študentov bohaté skúsenosti. Vysoká konkurencia tlačí ceny jazykových škôl v Austrálii veľmi nízko. Pre výučbu jazyka nie je nikdy neskoro, ani veľmi skoro. V závislosti na vašej úrovni si môžete zvoliť vhodný typ kurzu a jeho dĺžku.

Prehľad jazykových škôl (47)
Dĺžka štúdia: 12 až 52 týždňov
Rozvrh: ranný 9.00 až 14.30
večerný 17.00 až 21.00
Vek študentov: 15 až neobmedzene
Počet študentov v triede: 12 až 18
Rozsah výuky: 20 - 25 hod/týždenne
Priemerná cena: 190 až 250 AUD/týždenne
Jednorazové zápisné: 200 až 250 AUD
Študijné materiály: 10-15 AUD/týždenne

O odborných školáchCollege, Vocational Education Training (VET)

Štúdium odborného kurzu môžeme prirovnať k štúdiu vyšších odborných škôl v Európe. Školy sú prakticky zamerané, to znamená menej teórie, viac praxe. Keďže sa zameriavajú na zahraničných študentov, môžete počítať s flexibilnou dochádzkou a dlhšími prázdninami (až 16 týždňov za rok).

Prehľad odborných škôl (41)
Dĺžka štúdia: 3 až 36 mesiacov
Rozvrh: individuálny, ranný, popoludňajší, večerný, spravidla 2 dni v týždni
Vek študentov: 18 až neobmedzene
Počet študentov v triede: 20 až 25
Rozsah výuky: 15 - 20 hod/týždenne
Priemerná cena: 2 000 až 3 000 AUD/semestr (6 mesiacov)
Jednorázové zápisné: Študijné materiály:
Študijné materiály: platí sa len výnimočne

O univerzitáchHigher Education (UNIVERSITY)

Univerzitné vzdelanie sa v Austrálii do značnej miery podobá tomu čo poznáme z Európy s tým rozdielom, že kurzy sú viac zamerané prakticky, typické je prepojenie na konkrétne firmy v odbore. V Austrálii nájdete súkromné a štátne univerzity a odborné školy, ktoré majú akreditáciu na výučbu univerzitných kurzov.

Prehľad univerzít (15 )
Dĺžka štúdia: 6 až 60 týždňov
Rozvrh: individuálny, ranný, popoludňajší, večerný
Vek študentov: 21 až neobmedzene
Počet študentov v triede: 20 až 35
Rozsah výuky: 15 - 25 hod/týždenne
Priemerná cena: 1 600 až 3 000 AUD/predmet
Jednorázové zápisné: 200 až 250 AUD
Študijné materiály: platí sa len výnimočne

O základných a středných školáchPrimary, secondary school, High School

V Austrálii je povinná školská dochádzka od 5 do 16 rokov. Väčšina základných a stredných škôl sú štátne. Štúdium na základnej a strednej škole sa spravidla zariaďuje deťom, ktoré sa pripájajú k študujúcim rodičom.

Dĺžka štúdia: 1 až 15 rokov
Rozvrh: každodenný
Vek študentov: 5 až 18 rokov
Počet študentov v triede: 25 až 35
Rozsah výuky: 25 - 30 hod/týždenne
Priemerná cena: 4 500 až 5 000 AUD/semestr (6 mesiacov)
Jednorázové zápisné: 200 až 250 AUD
Študijné materiály: inviduálne

Podrobnejší popis jednotlivých typov škôl, informácie k nim a tipy nájdete na stránke Možnosti štúdia v Austrálii

Aké vybrať víza?

  Typ
pobytu
Pracovné
povolenie
Predĺženie
víza
Študentské zdravotné Cena
vybavenia
Študentské zdravotné
poistenie OSHC
Študentské víza Viac informácií Štúdium 12
týždňov a viac
Áno Áno Bezplatne Áno
Dependant víza Viac informácií Štúdium 12 týždňov a viac
s partnerom alebo rodinou
Všetci Áno Bezplatne
pre klientov AOL
Pre všetkých
členov rodiny
Turistické víza Viac informácií Štúdium do 12 týždňov Nie Limitované Bezplatne v prípade vybavenia
štúdia cez AOL na min. 10 týždňov
Ne, len komerčné
poistenie

Študentské zdravotné poistenie (OSHC)

  • Zdravotné poistenie tzv. Overseas Student Health Cover (OSHC) je povinné pre každého medzinárodného študenta v Austrálii a musí byť uhradené ešte pred odletom do Austrálie.

  • Dĺžka poistenia sa hradí na celú dobu vášho štúdia. V prípade, že si potom budete vaše štúdium predlžovať, ste povinní si doplatiť aj zdravotné poistenie v Austrálii.

  • Platba tohto poistenia sa vykonáva súčasne so zaplatením školného. Potvrdenie je uvedené v dokumente E-COE, ktorý sa prikladá k vašej žiadosti o študentské víza. Po svojom príchode do Austrálie si vyzdvihnete kartičku poistenca na recepcii vašej školy alebo vo výnimočných prípadoch priamo na pobočke zdravotnej poisťovne.

  • Najčastejšie je zahraničnými študentmi v Austrálii využívaná poisťovňa Medibank (viac tu), Overseas Student Health Cover Worldcare (viac tu) alebo Australian Health Management (viac tu).

  • Poistenie OSHC vám platí ihned od Vašeho příletu do Austrálie!

Zdravotné poisťovne OSHC
Medibank www.medibank.com.au
Ahm www.ahm.com.au
Bupa www.overseasstudenthealth.com
Worldcare www.oshcworldcare.com.au

10 tipov ku štúdiu v Austrálii

  • Prisťahovali ste sa a chcete ušetriť? Potrebujete uteráky, obliečky alebo nejaký nábytok? Navštívte "Op Shop". Jedná sa o austrálsku verziu slovenskej charity, v ktorej môžete za pár dolárov zohnať všetko, čo potrebujete.

  • Potraviny nakupujte tesne pred zatváracou dobou. Na veľké množstvo tovaru, ktoré čoskoro prejde, sú zľavy a môžete tak ušetriť až 50% z pôvodnej ceny.

  • Peniaze zo slovenského účtu pretransformujete cez službu AustraliaOnline. Táto služba vám zabezpečí prevod finančných prostriedkov rýchlo, bezpečne a predovšetkým lacnejšie ako prostredníctvom bánk.

  • Máte prázdniny a premýšľate čo s nimi? Pracujte. Počas oficiálnych školských prázdnin máte totiž možnosť pracovať neobmedzene a môžete tak našetriť na cestovanie alebo napríklad na predĺženie víza.

  • Máte našetrené? Zariaďte si sporiaci účet. Také výnosy ako v Austrálii v Európe nenájdete a ak vám usporené peniaze ležia na účte, zbytočne tak strácajú svoju hodnotu.

  • Pre ďalšiu úsporu pri nakupovaní potravín odporúčame navštevovať trhy. V Sydney sa takýto trh volá Paddy 's Market a miestni ľudia tu ponúkajú vypestované ovocie a zeleninu a ďalšie produkty, ktoré tu zaobstaráte lacnejšie ako v supermarkete.

  • Jazdite na bicykli. Doprava v Austrálii je relatívne drahá a nie vždy spoľahlivá. Na bicykli, ktorý kúpite z druhej ruky za pár "bakov" budete všade včas.

  • Nájdite si prácu v gastronómii. Môžete tak ľahko získať obed či večeru v rámci svojej pracovnej doby ZADARMO.

  • Na cestovanie po Austrálii si kúpte auto s prívesom alebo obytné auto. Môžete sa tak pohybovať po svojej vlastnej osi, meniť trasu aj smer a vždy máte so sebou strechu nad hlavou a všetko k tomu, aby ste si niečo uvarili alebo sa len skryli pred dažďom.

  • Nakupujte v Lidl. Medzi najlacnejšie supermarkety patrí Aldi (Lidl). Okrem toho, že tam môžete nájsť aj pravé európske výrobky, rozhodne ušetríte.

KONTAKTY

Dohodni si konzultáciuzdarma

Bezplatné konzultácie prebiehajú v kancelárii AustraliaOnline. Preto, aby sme sa vám mohli plne venovať, odporúčame si konzultáciu telefonicky vopred dohodnúť.

+420 222 551 551
Späť na kontakty

Bezplatné konzultácie prebiehajú v kancelárii AustraliaOnline. Preto, aby sme sa vám mohli plne venovať, odporúčame si konzultáciu telefonicky vopred dohodnúť.

+420 532 302 302
Späť na kontakty

Bezplatné konzultácie prebiehajú v kancelárii AustraliaOnline. Preto, aby sme sa Vám mohli plne venovať, odporúčame konzultáciu telefonicky vopred dohodnúť.

+421 268 265 268
Späť na kontakty

Zpět
Helena Laurentová
Helena Laurentová
tel.: +61 2 9003 0455
email: sydney@australiaonline.agency
Moje skúsenosti
Adresa:
Suite 301, Level 3, 39 Liverpool St.
Sydney, NSW, 2000, Austrálie
Otváracia doba
PONDELOK 09.30 až 17.00
UTOROK 10.00 až 17.00
STREDA 10.00 až 17.00
ŠTVRTOK 10.00 až 17.00
PIATOK 10.00 až 14.00
Ukázať mapu

Bezplatné konzultácie prebiehajú v kancelárii AustraliaOnline. Preto, aby sme sa Vám mohli plne venovať, odporúčame konzultáciu telefonicky vopred dohodnúť.

+61 2 9003 0455
Zpět na kontakty

AustraliaOnline

Vodičkova 791/41
Praha 1, 110 00
Česká Republika

AustraliaOnline

Suite 301, Level 3, 39 Liverpool St.
Sydney, NSW, 2000,
Austrálie

AustraliaOnline

Rašínova 103/2
Brno, 602 00
Česká republika

AustraliaOnline

Poštová Office Center
Poštová 503/1, 811 06, Bratislava
Slovenská republika
Sydney
(NSW)
Brisbane
(QLD)
Gold Coast
(QLD
Perth
(WA)
Noosa (QLD),
Byron Bay (NSW)
Cairns
(QLD)
Melbourne
(VIC)
Adelaide (SA),
Hobart (TSM)
Pracovné príležitosti 100 % 80 % 60 % 80 % 50 % 50 % 90 % 60 %
Výber naväzujúcich kurzov 100 % 80 % 50 % 80 % 20 % 30 % 80 % 50 %
Australský lifestyle 70 % 90 % 100 % 70 % 100 % 100 % 70 % 50 %
Assesment
levels
Preukazovanie
finančného
krytia
Povinná
docházka
Počet hod. výuky za týždeň Flexibilný
rozvrh
Požadovaná
úroveň
angličtiny
Forma
úhrady
Dĺžka
štúdia
Jazyková (ELICOS) 2 (nízké riziko) NIE min. 80% 20 až 25 NIE ŽIADNA celé štúdium 12 až 52 týždňov
Odborná (VET) 2 (nízké riziko) ÁNO NIE 16 až 25 ÁNO INTERMEDIATE umožňuje splátky (3 mesiace) 3 až 36 mes.
Univerzita (HIGHER EDUC.) 1 (najnižšie riziko) - - 15 až 30 ÁNO UPPER INTERM. ÁNO
individuálne
splátky
1/2 až 5 rokov
Čo mi zaistí AustraliaOnline Čo by som si mal zariadiť sám
Ubytovanie pre začiatok Medzinárodnú platobnú kartu
Najvýhodnějšiu letenku Zdravotné a sociálne poistenie
Prevod finančných prostriedkov Medzinárodný vodičský preukaz
Poistenie pred nástupom do školy Kópie osobných dokladov
Informačný balíček Plné moci
NNezapomenuteľné zážitky :) Referencie od predchádzajúcich zamestnávateľov
Prvé dni Prvý týždeň Prvý mesiac
1. Prílet na letisko 1. Kontakt so študentským centrom AustraliaOnline 1. Prvá návšteva školy, orientácia
2. Odvoz z letiska 2. Návšteva popríletovej orientácie 2. Príprava pre hľadanie práce, resume
3. Dočasné ubytovanie 3. Založenie bankového účtu 3. Získanie ABN
4. Výber alebo presun finančných prostriedkov 4. obstaranie SIM karty 4. Hľadanie práce, konečne :)
5. Nákup najnutnejších potrieb, potravín 5. Orientácia v lokalite 5. Výlet po okolí
S registrov.
migračným poradcom
S bežnou
študentskou alebo cestovnou agentúrou
Svojpomocne
Poradenstvo v oblasti študentských aj iných druhov víz ÁNO OBMEDZENE -
Zodpovednosť za poskytnuté informácie ÁNO ŽIADNA -
Možnosť overenia dokumentov ÁNO NIE ZA PENIAZE
Informácie o iných
typoch víz a emigrácii
ÁNO NIE -
Pravidelné
školenia poradcov
ÁNO NIE -
 
Na čo by ste nemali zabudnúť pred návratom domov
Ak odlietate skôr ako končí škola, oznámte to v škole
Nezabudnite si prebukovať letenku
Zaplaťte v Austrálii všetky svoje dlhy, elektriku, telefón, internet, pokuty
Ak sa nebudete do Austrálie vracať za prácou, požiadajte o vrátenie Superannuation
Ak ste podnikali, podajte daňové priznanie
Rozlúčte so všetkými priateľmi, budete ich potrebovať, keď sa budete vracať :)
S agentúrou Pomocou
kamaráta / rodíny
na vlastnú
päsť
Pomoc
s výberom školy
Aktuálne informácie o vízach
Vybavenie víza
pomoc pri hľadaní práce
Služby študentského centra
Asistencia po dobu celého pobytu
Vybavenie ďalšieho víza
Cena za všetky služby ZDARMA ZDARMA ZDARMA
 
Orientační cena potravin AUD
mléko plnotučné (1 l) 2.15
máslo (500 g) 2.97
sýr (1 kg) 6
jogurt (1 kg) 5.5
kuřecí maso (1 kg) 9
hovězí maso (1 kg) 15
párky (1 kg) 3.80
šunka (1 kg) 6.50
rajčata (1 kg) 5
paprika (1 kg) 6
brambory (1 kg) 2.98
rýže (1 kg) 1.80
cereálie (600 g) 6
jablka (1 kg) 4.50
banány (1 kg) 3.98
olej (1 l) 5
vejce (12 ks) 4
minerálka (1,5 l) 2.81
džus (2 l) 5
1 balení těstovin 1
víno (1 l) 7
pivo (1 lahev/plechovka - cca 450 ml) 3.50
čaj porcovaný (25 ks) 2.16
chléb bílý toustový (700 g) 1
tuňák v plechovce (400 g) 3.50
mražená pizza (500 g) 3
mražené hranolky (1 kg) 2.50
KURZ Min. vyžadovaná úroveň angličtiny Zakončen oficiální zkouškou
Obecná angličtina NE NE
Příprava na zkoušky IELT NE ANO
Akademická angličtina (EAP) INTERMEDIATE NE, možnost pokrašovat na Univerzitě
Příprava na zkoušky CAMBRIDGE (FCE, CAE, CPE) (UPPER) INTERMEDIATE ANO
KVALIFIKACE Délka studia
Certificate I 2 až 3 měsíce
Certificate II 2 až 6 měsíců
Certificate III 6 až 9 měsíců
Certificate VI 6 až 12 měsíců
Diploma 1 až 2 roky
Advance Diploma 1,5 až 2,5 roku
KVALIFIKACE Délka studia Popis kurzu
Bachelor Degree (Bc.) 3 až 4 roky Základní stupeň univerzitního vzdělání
1 rok 6 měsíců Navazující na bakaláři nebo na dlouhodobé praxi v oboru
Post-Graduate Diploma 1 rok mezistupeň mezi bakalářem a magisterským programem
Masters Degree 1 až 2 roky Kladen důraz na praktickou aplikaci v oboru
Doctoral Degree (PhD) 3 až 6 let Nejvyšší stupeň univerzitního vzdělání, navazující na ukončené UNI vzdělání postgraduál
Typ vzdělání Délka studia Věk studenta Povinná školní docházka
Základní škola
(Primary school)
trvá 7 až 8 let 5 - 12 let ANO
Střední škola I
(Lower secondary school)
trvá 3 až 4 roky 12 - 16 let ANO
Střední škola II
(Senior secondary high school)
trvá 2 roky 16 - 18 let NE
Nejčastější studentská zaměstnání Hrubá hodinová mzda (AUD)
Servírka, číšník, barman (Waiter, Waitress, Bartender) 17-20 + Tips
Pomocná síla do kuchyně (Kitchenhand / Sandwichhand) 16-18
Obsluha v kavárně (Barista) 17-20 + Tips
Rozvoz pizzy 17-20 + Tips
Práce v pekárně 16-19
Uklízeč(ka) v hotelu či v kancelářích 16-22
Doplňování zboží v supermarketech 18-24
Mytí aut v mycích linkách 16-18
Obsluha benzínových stanic 16-20
Roznášení letáků 16-18
Sběr ovoce (zajištěné ubytování na farmě) 16-18
Pokladní v supermarketu 19-25
Pomocné práce na stavbách 20-30
Noční stěhování kanceláří 20-30
Mytí oken 16-22
Výše zdanitelného příjmu (v AUD) Residenti Neresidenti
0 - 18.200 0 32,5 centu z každého $ 1
18.201 - 37.000 19 centů z každého $ 1 přes $ 18.200 32,5 centu z každého $ 1
37.0001 - 80.000 $ 3.572 + 32,5 centů z každého $1 přes $ 37.000 32,5 centu z každého $ 1
80.001 - 180.000 $ 17.547 plus 37 centrů z každého $1 přes $ 80.000 $ 26.000 + 37 centů z každého $1 přes $ 80.000
180.001 a více $ 54.547 plus 45 centrů z každého $1 přes $ 180.000 $ 63.000 + 45 centů z každého $1 přes $ 180.000
Letecká společnost Origin Destinace Délka letu, včetně mezipřistání Mezipřistání / STOP-OVER Frekvence letů z Prahy
Emirates (EK) Praha, Vídeň Sydney, Brisbane, Perth, Melbourne + všechny destinace v Austrálii 22,5 hod. Dubaj, Singapore, Kuala Lumpur, Bangkok denně
Korean Air (KE) Praha, Vídeň Sydney, Brisbane 28 hod. Soul (Jižní Korea) denně
Singapore Air (SQ) Praha Sydney, Brisbane, Perth, Melbourne, Adelaide 28 hod. Singapore denně
Cathay Pacific (CX) Praha Sydney, Brisbane, Cairns, Adelaide, Melbourne, Perth 28,5 hod. Hong Kong některé destinace denně
China Airlines (CI) Praha, Vídeň Sydney, Brisbane 43 hod. Taipei PO, ÚT, SO